Merhaba Hoşgeldiniz!

Yada

Müşteri Hizmetleri : 0505 022 01 21

KARGO SÜREÇLERİNDE İADE İŞLEMİ

-          Kendin tasarla menüsü ve kişiye özel üretilen tüm ürünler için geçerli kargoda hasar alanlar ürünler için aşağıdaki üç maddeden birini kesinlikle uygulamanız gerekmektedir. Aksi durumlarda iade ve değişim talepleriniz ürünlerde hasar olsa bile kabul edilmeyecektir.

 

1-      Ürün kargo görevlisi tarafından teslim edilirken paket dışında hasar var ise ve o şekilde ürünü kargocuya teslim kodu verip teslim alıyorsanız sipariş iade ve değişim hakkınız olmamaktadır

2-      Ürün teslim alırken paket dışında hasar yok ise kargocunu yanında ürünü kontrol edebilir ve hasar var ise kargocuya tutanak tutturup ürünü hiç teslim almadan geri gönderebilirsiniz. Ürünü teslim almadan iade etmeniz önemlidir. Size teslim edip sonrasında iade etmemeniz gerekmektedir.

3-      Kargocu ürünü teslim etti ve paket dışarısında hiçbir hasar mevcut değil . Paket içinde üründe hasar olma ihtimali vardır ( aşağıda bu konu hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz ) Ürünün paketini açmada önce tüm açılma sürecini kamera ile kayıt edip , üründe bir hasar görmeniz durumunda bize o kamera kaydı ve sipariş numaranızı iletmeniz durumunda koşulsuz şartsız iadeniz kabul edilir ve yeniden ürün gönderimi sağlanır. Kamera kaydı alırken dikkat etmeniz gerekenler ilk önce paketin dış kaydı sonrasında açılma esnasının tamamen kayıt altında olması gerekmektedir. Fotoğraf çekip göndermeniz durumunda iade ve değişim kabul edilmez kesinlikle kamera kaydı olması gerekmektedir.

 

-          Paket dışında hasar yok ama ürünün hasarlı olması nasıl oluyor ?

 

Ürünler kişiye özel olarak üretildiğinde çok korunaklı ürüne özel olarak hazırlanmış bir ambalajlama maalesef yapılamıyor her bir ürün birbirinde farklı olduğu için , ürünler balonlu naylona sarılıyor.  Balonlu naylon koli gibi olmadığından atılma durumlarında ürünlerin paket içi hasar alabiliyor. Sonuçta bizim ürünlerimiz suntalam yada mdflam malzeme olduğu için bir darbe olduğunda naylon hasar almaz ama darbenin basıncından ürün kenarları patlama yapar ve bu paket dışından gözükmez. Bu sebepten dolayı paket içinde ürün hasarlı çıkabilmektedir.

 

-          Ürünler bizim paketleme esnasından kargo aracına yükleme yapıldığı sürece kamera ile izlenmekte olup kayıt altına alınmaktadır. Paket içerisine hasarlı bir ürün koyulmadığı kamera kayıtları ispatlanabilmektedir.

 

-          Anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları ile gönderim sağlanır . ( Sendeo kargo , Aras kargo ) Yurt içi kargo ile çalışmamız yurt içi kargonun artık mobilya taşımamasından dolayı bitmiştir.

 

-          Sendeo kargo yoğunluklu çalışıyoruz bunun nedeni ise Sendeo kargoda aktarma merkezleri olmadığı için ürünler bir palet sistem üzerinde gezmiyor bu sistemlerde bizim ürünlerimiz hasar alma ihtimali daha fazla oluyor . Sendeo kargoda da teslimat süreleri diğer kargolara göre daha uzun olabiliyor.

 

-          Diğer standart ürünler de ise bu seçenekler geçerli değildir. Standart ürünlerde hasar var ise bize resim ve sipariş numaranızı iletmeniz durumunda direk işleme alınır. Standart ürünlerde cayma hakkınız da vardır. Standart ürünler de kargo hasarı olması durumunda biz tüm sorumluluğu kendi üzerimize almaktayız.

 

-          Özel üretim ürünlerde bu şartların hiç birini yerine getirmeyen müşterilerinizin iade ve değişim talepleri kesinlikle kabul edilmeyecektir.

 

-          Bu bilgilendirmeleri baştan defalarca yapmamızın nedeni ise satış sonrası müşterilerimizle bir sıkıntı yaşamak istemememiz ve mağdur olmamalarını sağlamak istememizdir. Bu şartlar herhangi bir tanesi yerine getirilmesi durumunda biz sadece kargo firmasından tazmin işlemi başlatabilmekteyiz . Kargo firması taşımacılığının ne durumda olduğunu tüm müşterilerimiz bilmektedir karşılıklı zarara uğramamak için lütfen bu dediklerimizi dikkate alınız