Merhaba Hoşgeldiniz!

Yada

Müşteri Hizmetleri : 0850 302 55 33

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

                                               MESAFELİ SATIM SÖZLEŞMESİ

 

1-    TARAFLAR

 

Satıcı Bilgileri;

 

Unvan            : Tolga BATUR – Rafkestir

Adres             : Şabanoğlu Mah. 73. Sk. No:51 Tekkeköy/SAMSUN

Telefon           : 0505 022 01 21 

           

(Bundan sonra ‘Satıcı’ olarak anılacaktır.)

 

 

Alıcı Bilgileri;

 

Unvan            : {order_name}

Adres             : {oder_address}

Telefon           : {order_telephone}

E-Posta         : {order_email}

 

Müşterinin siteye üye olurken kullandığı isim, adres ve iletişim bilgileri alıcı bilgileri olarak kabul edilir. (Bundan sonra ‘Alıcı’ olarak anılacaktır.) Satıcı müşterinin yanlış bilgi girmesinden veya değişen bilgilerini güncellememesinden sorumlu tutulamaz, zarar ve ziyan satıcıdan talep edilemez.

 

2-    KONU

 

2.1-İşbu sözleşmenin konusu Satıcı’ nın Alıcı’ ya elektronik ortamda satışını yaptığı aşağıda nitelikleri ve ücreti belirtilen ürünün/ürünlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerini tanımlamaktır.

2.2-Alıcı; Satıcının isim, unvan, açık adres, telefon bilgileri, satışa konu malların temel nitelikleri, vergiler dahil satış fiyatları, ödeme şekli, teslimat koşulları, cayma hakkının kullanılması konusunda açık, anlaşılır ve uygun şekilde satıcı tarafından bilgilendirildiğini, bu bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında siparişte bulunduğunu kabul ve beyan eder.

 

3-    SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ

 

3.1-Elektronik ortamda alınan ürün/ürünlerin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli, satış bedeli, ödeme şekli, teslim alacak kişi, teslimat adresi, fatura bilgileri, kargo ücreti siparişin sonlandığı andaki bilgilerden oluşur.

3.2-Bu bilgilerin doğru olmadığı veya eksik olduğu durumlardan doğan zarardan Satıcı mesul değildir, sorumluluk tamamen Alıcıdadır. Alıcının vermiş olduğu bilgiler gerçekle örtüşmediğinde Satıcı siparişi durdurma hakkına sahiptir.

3.3-Siparişte sorun meydana gelmesi halinde Satıcı, Alıcının bildirmiş olduğu telefon, e-mail ve posta adreslerinden biriyle Alıcıya ulaşır. Alıcıya ulaşılamadığı takdirde Satıcı siparişin yürürlüğe konmasını 15 gün süreyle durdurur. Bu süre içerisinde Alıcının Satıcıyla irtibata geçmesi beklenir. Alıcı irtibata geçmediği takdirde Satıcı siparişi iptal eder.


{order_items}

{order_total}

 

Ödeme ŞEKLİ Ve Planı          : {order_payment_method}

Teslim Edilecek Kişi                : {order_shipping_name}

Teslim Edilecek Adres             : {order_shipping_address}

Fatura Adresi                           : {order_invoice_address}

 

 

4-    SATICININ HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

 

4.1-Satıcı 6502 Sayılı Yasa ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği uyarınca sözleşmede belirlenen edimleri mücbir sebepler dışında yerine getirmeyi taahhüt eder. Sözleşme konusu ürünlerin sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun, faturası ile birlikte paketlenmiş ve varsa garanti belgeleri, kullanım ve kurulum kılavuzları ile teslim edilmesinden Satıcı sorumludur.

4.2-Sözleşme konusu ürün/ürünler siparişin onaylandığı tarihten itibaren; Suntalam ve MDF ürünler 7 iş günü, Ahşap ve Lake boyalı ürünler 18 iş günü içerisinde alıcı veya alıcının gösterdiği adresteki kişi/ kuruluşa teslim edilmek üzere kargoya verilir. Kargoya verildiği anda Satıcı, Alıcının belirttiği e-posta adresi ile telefon numarasına kargo takip numarasını gönderir.

4.3-Mücbir sebepler, hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi kargoyu engelleyen durumlar nedeniyle siparişlerin kargoya verilememesi halinde Satıcı durumu derhal Alıcıya bildirir.

4.4-Nakliye Alıcıya aittir. Ancak Alıcı tarafından cayma hakkının kullanılması, ürün/ürünlerin iadesi, değişimi ve satışın iptali durumlarına ilişkin hükümler saklıdır.

4.5-Teslim anında Alıcının adreste bulunmaması halinde Satıcı edimini tam ve eksiksiz yerine getirmiş kabul edilir. Alıcının ürünü geç teslim almasından ve/veya hiç teslim almamasından Satıcı sorumlu tutulamaz. Aynı şekilde siparişlerin Alıcıdan başka birine teslim edilmesi talep edildiyse teslim edilen kişi/kurumun teslimatı kabul etmemesinden Satıcı sorumlu tutulamaz.

4.6-Satıcı sözleşme konusu ürün/ürünleri kargoya eksiksiz, hasarsız ve tam olarak teslim eder. Tam teslim edilen ürünlerin kargo sürecindeki hasarlarından kargo firması sorumludur. Alıcının kargo sürecine ilişkin yükümlülüklerini (madde 5. ) eksiksiz yerine getirmesi halinde zararı kargo firmasınca giderilir. Satıcı nakliye nedeniyle oluşan hasarlardan sorumlu tutulamaz.

4.7-KDV hariç 2500 TL’ nin üzerindeki siparişler için Satıcı kargo ücreti talep etmez. KDV hariç 2500 TL altındaki siparişlerde ise kargo ücretini alıcı öder. Alıcının sözleşme konusu ürünleri Satıcının deposundan, şubesinden veya kargo şubesinden teslim alması halinde bile ödeyeceği tutar faturaya yansır ve alıcıdan tahsil edilir.

4.8-Sözleşme konusu ürünün/ürünlerin teslimatı için sözleşmenin elektronik ortamda onaylanmak suretiyle Alıcı tarafından imzalanması ve ürün bedelinin Alıcının tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Ödeme sürecindeki herhangi bir aksaklık veya kredi kartından doğan problemlerde alıcıya sözleşmede belirttiği telefon/e-mail/posta yollarından biri veya bir kaçı ile durum bildirilir. Gerekirse alıcıdan bankası ile görüşmesi istenebilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin (EFT’nin) satıcı hesaplarına ulaştığının belirlendiği andır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilirse Satıcı ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş olur.

Alıcıya ait kredi kartının yetkisiz kişilerce haksız ve hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini Satıcıya ödenmemesi halinde ürün Alıcıya teslim edilmiş ise ürünün 3 gün içinde Satıcıya gönderilmesi zorunludur. Ürünün gönderimi için yapılan giderler Alıcıya aittir. Ürün alıcıya henüz teslim edilmemişse sipariş iptal edilir.

4.9-Görselde görünen ürün ile teslim edilen ürün arasında web ortamı nedeniyle renk, boyut, yazı farklılıkları olabilir. Asıl kriter ürün açıklamasında belirtilenlerdir.

 

5-    ALICININ HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

 

5.1- Alıcı sözleşmede belirlenen edimleri mücbir sebepler dışında eksiksiz yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.

5.2- Alıcı Satıcının isim, unvan, açık adres, telefon bilgileri, satışa konu malların temel nitelikleri, vergiler dahil satış fiyatları, ödeme şekli, teslimat koşulları, cayma hakkının kullanılması konusunda açık, anlaşılır ve uygun şekilde satıcı tarafından bilgilendirildiğini, bu bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında siparişte bulunduğunu kabul ve beyan eder.

5.3- Alıcı, aldığı ürünü iade etmek istemesi durumunda ne surette olursa olsun ürüne ve ambalajına zarar vermemeyi, bandrolünü yırtmamış tahrip etmemiş olmayı, ürünü hiçbir şekilde kullanılmamış olmayı, başka bir ürünle değiştirmemiş olmayı, ürünün yeniden satışa uygun ve hazır halde olmasını, iade anında fatura aslını ve irsaliyesini iade etmeyi kabul ve taahhüt eder.

5.4- Alıcı ürünü teslim aldığı anda ürünü açmak ve kontrol etmekle yükümlüdür. Teslim anında taşımadan kaynaklı bir hasar-kırık-darbenin fark edilmesi durumunda kargo kuryesi tarafından ‘hasar tespit tutanağı’ tutturulur. Kurye beklenmeden teslim alınan ürünlerde Alıcı nakliye firmasına/şubesine giderek paketi burada açıp tutanak tutturmakla yükümlüdür. Aksi halde nakliyeden kaynaklı zararı Satıcının karşılaması talep edilemez, Satıcı sorumlu tutulamaz.

5.5- Herhangi bir kusurdan ötürü iade edilmek istenen ürün Satıcıya anlaşmalı kargo şirketi aracılığı ile ulaştırıldıktan sonra ürün teknik incelemeye tabi tutulur. Bu inceleme sonucu verilen uygunluk raporuna göre ürünün iadesinin kabul edilmesi durumunda, Alıcı ile iletişime girilerek para iadesi veya ürün değişimi gerçekleşir. Bu işlemler toplamda 3 ila 15 günlük bir süre zarfını kapsar.

 

6-    İPTAL KOŞULLARI

 

6.1- İptal bir iade değildir. Alıcının sipariş yola çıkmadan önce kullandığı bir haktır. Alıcı sipariş ettiği ürünleri sipariş tarihi ve saatinden itibaren 12 saat içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin vazgeçme sebebiyle iptal edebilir.

6.2- Alıcı elektronik ortamda belirtilen ürün özelliklerini değiştirmek isterse bu durumda ürün ‘kişiye özel ürün’ kapsamına girmektedir. Kişiye özel üretilen ürünlerin iptali de sipariş saatinden itibaren 12 saat içerisinde mümkündür. Sipariş saatinden itibaren 12 saat geçtikten sonra kişiye özel ürünleri iptali mümkün değildir.

6.3- Sipariş edilen ürünlerin üretiminin tamamlanıp nakliye firmasına teslim edilmesinden sonra iptal mümkün değildir. Bu durumda Alıcı iade hakkını kullanabilir. (Bu madde kişiye özel üretilen ürünler için uygulanamaz.)

6.4- Sipariş edilen ürünün vazgeçme sebebiyle iade hakkı teslim anında kullanılacaksa ürünün taşıma bedeli Alıcı tarafından karşılanır. (Bu madde kişiye özel üretilen ürünler için uygulanamaz.)

6.5- Alıcının ileri teslimat tarihli bir sipariş vermesi halinde (kişiye özel üretilen ürünler hariç) siparişin iptali, siparişin verildiği saatten itibaren 12 saat içerisinde mümkündür. İleri tarih teslimatlı ürünlerin (kişiye özel üretilmeyen, Satıcının stokunda bulunan ürünlerin) stokta tutulduğu her ay için Alıcı 100 TL ücret ödemeyi işbu sözleşme ile kabul eder.

6.6- İptal durumunda ücret iadesi, iptal talebi alındıktan sonra, iptal koşullarının sağlanmasını takip eden 10 gün içerisinde Satıcı tarafından yapılır.

6.7 – Satıcının iptal prosedürüne ilişkin hükümleri saklıdır.

 

7-    CAYMA HAKKI VE İADE KOŞULLARI

 

7.1- 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun kapsamında Alıcının, satın aldığı ürün / ürünleri kargo firmasından teslim aldıktan sonra hiçbir koşul belirtmeksizin 14 gün içerisinde cayma hakkını kullanarak iade edebilme hakkı vardır. Bu kapsamda iade edilmek istenen ürün / ürünlerin Satıcıya gönderimi esnasında, Satıcının anlaşmalı olduğu kargo şirketi aracılığı ile yapılırsa alıcı hiçbir kargo ücreti ödemeyecektir. Anlaşmalı olmayan kargo şirketi ile yapılan gönderimlerde kargo ücreti Alıcıya ait olur.

7.3- Cayma hakkının kullanılması için ürünün hasara uğramamış, kullanılmamış, ambalajının bozulmamış, bandrolünün yırtılmamış, başka ürünle değiştirilmemiş, yeniden satışa uygun olması gerekmektedir.

7.2- Cayma hakkının kullanılması bu süre içerisinde Satıcıya e-posta-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması gerekmektedir. Alıcı veya alıcıdan başka 3. Kişiye teslim edilen ürün/ürünlerin taşıma teslim tutanağı ve fatura aslının iadesi zorunludur. Ürün/ürünlerle beraber bu belgelerin ulaşmasını takip eden 10 gün içinde satış bedeli iadesi Alıcıya yapılır. Fatura aslı gönderilmediği takdirde KDV ve sair yasal yükümlülükler Alıcıya iade edilmez.

7.4- Açıkça müşterinin istekleri ve özel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanmış veya kişisel kullanıma özgü (yastık vb gibi) ürünlerin iadesi mümkün değildir.

Elektronik ortamda Satıcı tarafından belirtilen ölçü, renk, malzeme gibi özelliklerde değişiklik yapılması halinde bu ürün/ler kişiye özel üretilmiş olur.

7.5- Alıcının isteklerine göre üretilen ürünlerin isteğine uygun olmaması halinde (renk yanlışlığı, ölçü yanlışlığı, malzeme yanlışlığı gibi) ürün/lerin teslim edilmesinden itibaren 14 gün içerisinde Alıcı ürünü iade edebilir. Bu durumda Alıcı kargo ücreti ödemez.

7.6- Satıcı tarafından satışa sunulan ürünlerin tamamı üretici firma olan Satıcı garantisi altındadır. Garanti Belgesi ile satılan ürünlerde, üretimden kaynaklı bir sorun olması halinde garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için ürün Satıcıya gönderilebilir. Bu durumda nakliye giderleri Satıcı tarafından karşılanacaktır.

Satıcının garanti sorumluluğu yalnızca 6502 sayılı kanun kapsamına giren tüketiciler için geçerlidir. Ticari nitelikteki işler için Türk Ticaret Kanununu hükümleri geçerli olacaktır.

Ürünün müşteri tarafından yanlış ölçü bildirilmesi durumunda, ıslaklık ve nem yüzünden üründe oluşan deforme hali ile ürün renginin müşterideki olağan ürünle tutmaması durumundan kaynaklanan sorunlar garanti kapsamı dışındadır. Böyle durumlarda Alıcı cayma hakkı ile iade hakkını da kullanamaz.

 

8-     DEĞİŞİM KOŞULLARI

 

8.1- Alıcı sipariş ettiği ürünü değiştirmek isterse ve ürünü henüz teslim almamışsa, öncelikle iptal şartlarına uygun olarak iptal talebinde bulunmalıdır. Değişim talebi iptal şartlarına uyuyor ise sipariş iptal edilir. Bundan sonra Alıcı yeni sipariş verir ve yeni sipariş işleme alınır. Değiştirilen ürün fiyatı, yerine almak istenilen ürün fiyatından fazla ise Satıcı yeni siparişi oluştururken, fiyat farkını, Alıcı ödemeyi nasıl yaptıysa, o şekilde iade eder. Değiştirilen ürünün fiyatı, yerine almak istenilen ürünün fiyatından daha az ise, ALICI tarafından Satıcıya fiyat farkı ödendikten sonra yeni sipariş oluşturulur.

8.2- Alıcı sipariş edilen ürünün renginde değişiklik yapmak istiyorsa, siparişin verildiği tarihten itibaren en geç 12 saat içinde durumunu Satıcıya bildirmelidir. 12 saatlik süreden sonra Satıcıya iletilen renk değişim talepleri, bir önceki suntalam,mdflam,mdf+boya veya ahşap +boya  ve PVC masraf bedeli ve yeni suntalam,mdflam,mdf+boya veya ahşap  +boya  ve PVC masraf bedelinin Alıcı tarafından ödenmesi karşılığında yapılacaktır.

8.3-Alıcı tarafından ürünün teslim alındıktan sonra değişim yapılmak istenirse öncelikle Alıcı 7. Maddede belirtilen cayma hakkı ve iade şartları hükümlerine uygun olarak ürünü Satıcıya iade etmekle yükümlüdür. (Açıkça müşterinin istekleri ve özel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanmış veya kişisel kullanıma özgü (yastık vb gibi) ürünlerin değişimi mümkün değildir.) Değişim talebi cayma hakkı ve iade şartlarına uyuyorsa, önceden alınan ürün Satıcıya ulaştıktan sonra, Alıcı başka bir ürün siparişi vermek suretiyle değişim hakkını kullanabilir. Değiştirilen ürün fiyatı, yerine alınmak istenen ürün fiyatından daha fazla ise Satıcı ürünü teslim aldıktan sonra yeni sipariş oluşturur ve fiyat farkını Alıcı ödemeyi ne şekilde yaptıysa o şekilde iade eder. Değiştirilen ürünün fiyatı yerine alınmak istenen ürünün fiyatından daha az ise Satıcı ürünü teslim alır ve fiyat farkı Alıcı tarafından ödendikten sonra yeni sipariş oluşturulur.

 

 

 

9-    GENEL HÜKÜMLER

 

9.1- 18 (on sekiz) yaşından küçük kişiler ile 18 yaşını doldurmakla kısıtlı olan kişiler Satıcıdan alışveriş yapamaz. Alıcı web sitesinden alışveriş yaparak 18 yaşından büyük olduğunu taahhüt eder. 18 yaşından büyük olmayan bir kullanıcının internet üzerinden hesap açarak yapmış olduğu eylemlerden Satıcı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

9.2- Sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından Satıcı sorumlu değildir. Buna istinaden Satıcı internet sitesindeki sistemden, dizayndan veya yasadışı yollarla internet sitesine yapılabilecek müdahaleler sebebiyle ortaya çıkabilecek tanıtım, fiyat hatalarından sorumlu değildir. Sistem hatalarına dayalı olarak Alıcı Satıcıdan hak iddiasında bulunamaz.

9.3- Satıcıdan kredi kartı (Visa, Master Card vs.), banka havalesi ve kapıdan ödeme ile alışveriş yapılabilir. Sipariş tarihinden itibaren 1 iş günü içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Kapıda ödeme seçeneğini kullanıp ödeme yapmayan Alıcıya ürün teslim edilmez. Kişiye özel, kişinin isteklerine bağlı, kişisel ürünler gibi iadesi mümkün olmayan ürünler için kapıda ödeme seçeneği kullanılır ancak ödeme yapılmaksızın ürün iade edilirse Satıcı herhangi bir ihbar veya ihtara gerek olmaksızın sipariş edilen ürünün bedeli ve menfi/müspet tüm zararlarının tazmini için yasal yollara başvurabilir. Posta çeki gibi müşteri hizmetleri ile görüşülmeden gerçekleştirilen ödeme yöntemleri kabul edilmez.

9.4- Ürünlerimiz sadece internet yolu ile satılabilmektedir. Satıcı üyelerine haber vermeksizin alışveriş trafiğini geçici bir süre veya tamamen durdurabilir.

 

10-MÜCBİR SEBEPLER

 

Sözleşmenin imzalandığı tarihte mevcut olmayan veya öngörülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini olanaksızlaştıran durumlar, mücbir sebep (Doğal afet, savaş, terör, ayaklanma, değişen mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli ölçüde arıza vb.) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep durumu 30 (otuz) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğmuş olacaktır.

 

11- YETKİLİ / GÖREVLİ YARGI YERİ VE HUKUKİ BİLGİLER

 

11.1- İşbu sözleşmeden doğan uyuşmazlıklarda 6502 Sayılı kanun gereği Alıcının yerleşim yerindeki veya tüketici işleminin yapıldığı yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti veya Tüketici Mahkemesi yetkilidir. (Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dahilinde 2022 yılı için Tüketici Hakem Heyetlerinin uyuşmazlıklara bakmakla görevli ve yetkili olmalarına ilişkin parasal sınırlar, ilçe tüketici hakem heyetleri için üst parasal sınır 10.280 Türk Lirası, Büyükşehir statüsünde olan illerde 10.280 Türk Lirası ile 15.430 Türk Lirası arasındaki uyuşmazlıklarda İl Tüketici Hakem Heyetleri, Büyükşehir statüsünde olmayan illerin merkezlerinde 15.430 Türk Lirasının altında bulunan uyuşmazlıklarda İl Tüketici Hakem Heyetleri, Büyükşehir statüsünde olmayan illere bağlı ilçelerde 10.280 Türk Lirası ile 15.430 Türk Lirası arasındaki uyuşmazlıklarda İl Tüketici Hakem Heyetleri görevlidir. Bu sınırın üzerindeki uyuşmazlıklara Tüketici Mahkemesi bakmaktadır.

11.2- Taraflar işbu sözleşmeden veya uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlığın çözümünde Satıcının her türlü kayıt (bilgisayar, ses kayıtları gibi manyetik ortamdaki kayıtlar da dahil) belge ve defterlerinin kesin delil olduğunu kabul ve taahhüt ederler.

11.3-ALICI işbu sözleşmede ve ayrılmaz parçasını oluşturan sipariş formunda yazılı tüm koşulları ve açıklamaları okuduğunu, satış koşullarını ve diğer tüm ön bilgileri aldığını, incelediğini ve tamamını kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.

{order_date}

 

 

Satıcı                                                                                   Alıcı

 

Tolga BATUR – Rafkestir                                                         {order_name}